הצטרפו למאבק בעזרת טופס ההרשמה!

אנו זקוקים לכם!
הצטרפו למאבק ונוכל להשפיע ולמנוע את התפוררותו של מערך המילואים

הירשמו עכשיו!

חוק המילואים מתפורר

שם הכותב: העמותה למען משרתי המילואים

בצה"ל סימנו מטרה ברורה לסכל את חוק המילואים תחת המוטו "חוק המילואים פוגע בכשירות"

באפריל 2008, עם חקיקת חוק המילואים, ניתנו לצה"ל 3 שנים להיערך למימוש ההמלצות למודל החדש שהוא בעצמו קבע אחרי מלחמת לבנון 2, לאור לקחים ש"נלמדו" ממלחמת לבנון 2 בראשות מפקד מז"י דאז (והיום הרמטכ"ל), רב אלוף בני גנץ.

3 שנים אחרי זה, המודל "קרס" לפני שהתחיל. עם תחילת יישומו של המודל החדש בינואר 2010, הוצאו צווים חריגים על יסודותיו – משך השירות, גיל הפטור ועוד.

לאחרונה ובאופן מתוזמן, נשמעים קולות רבים הטוענים ש"חוק המילואים פוגע בכשירות יחידות המילואים".

כך היה בדיון בועדת חו"ב ב- 24/5/11 במסגרת "יום ההוקרה לחיילי המילואים", דוברים רבים השמיעו את המשפט הזה כמה פעמים ותחת תירוצים עלובים שפוגעים באינטליגנציה. התירוצים הם רק תוצאה של מדיניות יישום החוק שצה"ל רבע בעצמו מנת לחסוך ימ"מים – לא למצות את מכסת ימי המילואים שהחוק מאפשר לאימון היחידות . מזכיר לכם משהו?

אז אמרו זאת בועדה. מה כבר קרה?

מה שאמרו בועדה לא נאמר בחלל ריק. עיתון "במחנה" הוציא מהדורה מיוחדת לכבוד "יום ההוקרה" ובה ראיון עם סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה. האלוף יוצא באופן בוטה נגד חוק המילואים וטוען שגם הרמטכ"ל מסכים עימו. ציטוט (הדגשים שלנו):

"הצורך שלנו במשימות לאורך הגבול דורש מאיתנו להגדיל את הסד"כ בתעסוקה. הדבר הזה יכול לקרות משני מקורות – סדיר, מה שיגרור פגיעה באימונים, או מילואים, מה שיגרור פגיעה בחוק המילואים. אני באופן אישי המלצתי, וגם הרמטכ"ל מסכים, שעדיף לפגוע בחוק המילואים ולא לפגוע באימונים, כי זה אמור לשרת את אותה המטרה של מוכנות צה"ל". כך, בעצם, יכול להיות שנצטרך באופן כירורגי, ליחידות מסוימות, לפרוץ את חוק המילואים. אני יכול לבשר למילואימניקים שבשנים הקרובות נקרא להם לא פחות, וכנראה גם יותר".

בכתבה אחרת, מרואיינת קבוצת מג"דים מצטיינים אשר בין היתר מתלוננים על זה שחוק המילואים מגביל אותם. באותה נשימה, סותרים את עצמם בטענה שצה"ל לא מקצה ימים לאימונים.

אז מה החידוש כאן?

זה שצה"ל לא אהב ולא אוהב את חוק המילואים, ידענו. זה שהוא עוסק בסיכולו, ידענו. מה שהשתנה כאן הוא שצה"ל החליט להפסיק לשלם מס שפתיים ולצאת לראשונה בגלוי נגד החוק והעיתוי שנקבע ("יום ההוקרה") הוא לא מקרי.

חוק המילואים הוא לא הבעיה

חוק המילואים נועד למנוע את הזנחת רמת הכשירות של מערך המילואים, כפי שהוזנחה בעבר וסעיף 3.ג' בחוק קובע חד-משמעי: "על צבא הגנה לישראל מוטלת החובה והאחריות להבטיח את רמת כשירות מערך המילואים והמשרתים בו באמצעות מתן הכשרות, אימונים וציוד הולמים על פי משימות יחידותיו".

צה"ל חוסך כסף על חשבון הכשירות ופוגע בלכידות ומוכנות יחידות המילואים!

ולכן, הבעיה היא לא חוק המילואים אלא הדרך בה בחר צה"ל ליישם אותו!

פעל!

הצטרפו לפעילותנו למען חיילי המילואים, למען הצלת החוק וחיזוק צבא המילואים

כתיבת תגובה

שם
 (required)

דואל
 (אף אחד לא יראה את זה) (required)

אתר