הצטרפו למאבק בעזרת טופס ההרשמה!

אנו זקוקים לכם!
הצטרפו למאבק ונוכל להשפיע ולמנוע את התפוררותו של מערך המילואים

הירשמו עכשיו!

צה"ל נסוג מכוונתו לכסות את הוצאות הנסיעה של המשרתים במילואים

שם הכותב: העמותה למען משרתי המילואים

הוצאות הנסיעה לא יוחזרו לחיילים ב 2012

ב- 22/11/11, השתתפנו בדיון שהתקיים בוועדת המשנה למשאבי אנוש והכשרות בצה"ל (של ועדת חו"ב), בראשות ח"כ מירי רגב. בישיבה, ראש אכ"א החדשה התבקשה להציג בדיון את התייחסותה לנושאים הבאים: מחיקת סעיף ההתנהגות מתעודת השחרור מצה"ל, הגדלת שכר חיילי החובה, הטבות לחיילי מילואים (לרבות עמדת ראש אכ"א בסוגיית החזר הוצאות הנסיעה).

חיילי המילואים ממנים מכיסם הוצאות רבות בזמן שירותם במילואים ואחת מהן היא הוצאות הנסיעה (ברכב הפרטי ושימושו גם למנהלות), אשר מטילה עול כלכלי כבד על המשרת ומשפחתו. בשנים האחרונות הדרישה לכסות את הוצאות הנסיעה הועלו בכמה הזדמנויות בפני צה"ל אשר ביקש להמתין לסיום "עבודת מטה בנושא. בשנת 2010, צה"ל הודיע לועדת חו"ב של הכנסת שיש כוונה לכסות את הוצאות הנסיעה ועבודת המטה מתקדמת בתמיכת הרמטכ"ל. אתמול בישיבה, הודיעה ראש אכ"א רשמית שצה"ל נסוג מכוונתו לכסות את הוצאות הנסיעה.

חיילי המילואים מאסו לממן מכיסם את שירותם במילואים ואף הביעו זאת לאחרונה ביום ההוקרה במאי השנה בכנסת ובפני נשיא המדינה והרמטכ"ל בעת ביקורם באימון באותו היום (ראה בדקה 3:30 של הסרטון).

מילים יפות נאמרו באותו יום ע"י נציגי צה"ל וגם אתמול בישיבה, הדגישה ראש אכ"א את התרומה הרבה וההוקרה שצה"ל חש כלפי המשרתים במילואים, אך כמו תמיד, אין למילים הרבה כיסוי במעשים, כפי שמעידה החלטת הרמטכ"ל.

מצער שבצה"ל הוחלט לגייס את מערך המילואים גם למלחמתו על התקציב מול האוצר וכמו בכל מלחמה, את המחיר ישלמו האזרחים המשרתים במילואים ובני משפחתם.

אנו קוראים לכל חיילי המילואים להגיע למילואים רק בתחבורה הציבורת ולהפסיק לממן מכיסם הוצאות נסיעה עד שהן יכוסו במלואן ע"י צה"ל. במקביל, נמשיך לפעול בכנסת כדי לעגן בחקיקה את כיסוי הוצאות הנסיעה.

כתבה בנושא שהתפרסמה באתר וואלה:

"למילואימניקים נמאס: יעלו לאוטובוסים לנסיעת מחאה" – כתבה ב"וואלה" מאת אמיר בוחבוט

 

כתבות נוספות

"נושאים בעול: מילואימניקים מקבלים תגמול הולם?" – כתבה ב- Ynet מאת אליצפן רוזנברג

"התחקיר המלא של TheMarker: כמה עולה לנו שירות מילואים של 30 יום?" – מאת רוני לינדר-גנץ

תיעוד הדיון שהתקיים בוועדת חוץ ובטחון, באדיבות ערוץ הכנסת – ערוץ 99


 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

רוצים לסייע ולהשפיע?

פעל!

1. הצטרפו לרשימת הקשר שלנו, כדי לעדכן את אנשי היחידה שלכם במידע שכל מילואימניק/ית חייב/ת לדעת!  שילחו אלינו מייל לכתובת:  admin@miluim.co.il וכתבו שאתם מעוניינים לסייע/להצטרף לרשימת הקשר

2. התחילו לנסוע בתחבורה ציבורית לשמ"פ שלכם

One Response ל“צה"ל נסוג מכוונתו לכסות את הוצאות הנסיעה של המשרתים במילואים”

כתיבת תגובה

שם
 (required)

דואל
 (אף אחד לא יראה את זה) (required)

אתר