הצטרפו למאבק בעזרת טופס ההרשמה!

אנו זקוקים לכם!
הצטרפו למאבק ונוכל להשפיע ולמנוע את התפוררותו של מערך המילואים

הירשמו עכשיו!

צה"ל ממשיך לרוקן מתוכן את חוק המילואים

שם הכותב: העמותה למען משרתי המילואים

אתם ממשיכים להיפגע; חוק המילואים ממשיך להתרוקן מתוכן ולהפוך לבדיחה:

מסתבר שלסעיפי החוק צה"ל מתייחס כאל המלצות בלבד.

כשצה"ל מחליט בשרירותיות על שינוי סעיף קטן באחת ההחלטות שלו, נדמה לו שזה נוגע רק לפקידי המשרדים שלו, אלו שמחליטים על שינוי הסעיף.

בפועל, אנחנו – מילואימניקים ומילואימניקיות, ממשיכים להיפגע ובגדול מכל החלטה שכזו, אם בכיס ואם בחיינו הפרטיים.

בחודשים האחרונים, קיבלנו הרבה פניות מחיילי מילואים  שקבלו על כך שצה"ל מסרב לשחרר אותם על פי החוק. הסתבר לנו שצה"ל אכן פועל בניגוד לחוק המילואים, וחמור מזה, שאגף כוח אדם פועל בדרכים פסולות, מתחת לאף של ועדת חוץ וביטחון, שהוא הגוף המבקר והמאשר.

בניגוד לנאומים היפים של הרמטכ"ל לכבוד יום ההוקרה לחיילי המילואים, צה"ל עוד לא הפנים את חוק המילואים ועסוק בלרוקן אותו מתוכנו: הרמטכ"ל מקצץ רטרואקטיבית את התגמול המיוחד לחיילי המילואים ואגף כוח אדם מאשר לעצמו תקנות שלא אושרו לא על ידי שר הביטחון ובוודאי לא על ידי הכנסת. בכך, צה"ל הופך בשיטתיות את חוק המילואים להמלצה בלבד, אם לא לבדיחה. אנו קוראים לשר הביטחון וליו"ר ועדת חוץ וביטחון להתערב מיידית ולשים קץ לזלזול בחוק המילואים ולהמשך הפגיעה באמון של חיילי המילואים בצה"ל.

להשוואה:

המקצועות החריגים כפי שאושרו ע"י ועדת חו"ב <<  >> המקצועות החריגים שאכ"א טוען שאושרו (אך הוסיפו 4 מקצועות שלא אושרו ע"י אף אחד)

אנו נמשיך לעקוב אחרי הנושא ולדרוש את שחרור כל מי שמקצועו לא אושר כחוק. יחד עם זאת, אנו נדרוש בחינה מחודשת של כל המקצועות שאושרו.

הצבא בשיא שרירותו, קיראו את הכתבה המלאה כאן:

צה"ל נגד המילואימניקים

כתיבת תגובה

שם
 (required)

דואל
 (אף אחד לא יראה את זה) (required)

אתר